Firmamız, teknoloji ve inovasyonu ana faaliyet konusu olarak benimseyerek, 2000 yılında Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde NEXSIS LTD. adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşundan bu yana, faaliyet alanlarını sürekli genişleterek büyümeye devam etmektedir.

Büyümemizi farklı sektörlerde yeni şirketler kurarak ve alanında uzman birçok firma ile iş ortaklıkları geliştirerek sürdürmekteyiz. Aynı zamanda firmalara yatırım danışmanlığı hizmeti de sunmaktayız.

Bu kapsamda, 2002 yılında lojistik sektöründe faaliyet göstermek üzere Platin Lojistik firmasını Antalya, Türkiye'de; 2004 yılında bilgisayar yazılım sistemleri üzerine odaklanan Nexsis Yazılım firmasını İstanbul, Türkiye'de; 2013 yılında inşaat, mimarlık ve tasarım alanında hizmet veren The All Rich firmasını Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde; ve 2017 yılında ithalat-ihracat ve yatırım sektöründe NEXTELL firmasını yine Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kurarak büyümemizi sürdürdük.

2018 yılında ise insansız hava araçları, 3D haritacılık, mühendislik ve modelleme alanlarında faaliyet gösteren Geomatics Grup ile Ankara, Türkiye'de iş ortaklığı yapmaya başladık.